North Carolina State Tournament April 9th
 Problem 1 The Great Parade Division I Varsity Gym  Duncan Hall 
   Member  Problem  Division  Long-term Time  Spontaneous Time
 1  D F WALKER SCH #5484 1 I  9:00AM   11:00AM 
 2  COLFAX ELE SCH #15273 1 I  9:20AM   12:20PM 
 3  BLUE CREEK ELE SCH TM B #35191 1 I  9:40AM   12:40PM 
 4  UNIONVILLE ELE SCH #26787 1 I  10:20AM   1:00PM 
 5  OAK RIDGE ELE SCH #30416 1 I  10:40AM   1:20PM 
 6  THE MOUNTAIN COMMUNITY SCH #31282 1 I  11:00AM   9:00AM 
 7  SALEM ELE SCH #31468 1 I  12:20PM   9:20AM 
 8  DILLARD ELE SCH #34850 1 I  12:40PM   9:40AM 
 9  HILBURN DRIVE ELE SCH #35097 1 I  1:00PM   10:20AM 
 10  SMITHFIELD ELE SCH #16868 1 I  1:20PM   10:40AM 
 Problem 1 The Great Parade Division II Varsity Gym  Duncan Hall 
   Member  Problem  Division  Long-term Time  Spontaneous Time
 1  SOUTH DAVIE MID SCH #6454 1 II  8:20AM   10:20AM 
 2  FIRST FLIGHT MID SCH #10706 1 II  8:40AM   10:40AM 
 3  MADISON MID SCH #16917 1 II  9:00AM   11:00AM 
 4  SOUTH EDGECOMBE MID SCH #17625 1 II  9:40AM   11:20AM 
 5  THE OAKWOOD SCH #27274 1 II  10:00AM   11:40AM 
 6  R D EUZELLE SMITH MID SCH #32289 1 II  10:20AM   12:00PM 
 7  MINT HILL MID SCH #33742 1 II  10:40AM   1:20PM 
 8  HAWFIELDS MID SCH #33851 1 II  11:00AM   1:40PM 
 9  QUEST HOMESCHOOLERS #33894 1 II  11:20AM   2:00PM 
 10  BRAWLEY MID SCH #34876 1 II  11:40AM   2:20PM 
 Problem 1 The Great Parade Division III Varsity Gym  Duncan Hall 
   Member  Problem  Division  Long-term Time  Spontaneous Time
 1  T C ROBERSON H S #3637 1 III  1:00PM   9:20AM 
 2  CHARLOTTE LATIN SCH TM A #17473 1 III  1:20PM   9:40AM 
 3  NORTHWEST GUILFORD H S #30349 1 III  1:40PM   8:40AM 
 4  MYERS PARK H S SILVER #32781 1 III  2:00PM   9:00AM 
 Problem 2 Tech Transfer Division I Raley Hall  Duncan Hall 
   Member  Problem  Division  Long-term Time  Spontaneous Time
 1  BETHESDA ELE SCH #30657 2 I  8:40AM   12:20PM 
 2  N BUNCOMBE ELE SCH #386 2 I  9:00AM   12:40PM 
 3  JESSE WHARTON ELE SCH #34323 2 I  9:20AM   1:00PM 
 4  DAVIS DRIVE ELE SCH #34123 2 I  10:00AM   1:20PM 
 5  HAW CREEK ELE SCH #354 2 I  10:20AM   1:40PM 
 6  ELIZABETH TRADITIONAL SCH TM A #10228 2 I  10:40AM   2:00PM 
 7  ROCKY MOUNT ACADEMY #25778 2 I  11:00AM   8:40AM 
 8  CARRBORO ELE SCH #20840 2 I  12:20PM   9:00AM 
 9  CHAPEL HILL HOMESCHOOLERS A #21160 2 I  12:40PM   9:20AM 
 10  Jefferson Ele Sch #19547 2 I  1:00PM   10:00AM 
 11  DURANT ROAD ELE SCH TM A #15128 2 I  1:20PM   10:20AM 
 12  NASHVILLE ELE SCH #23531 2 I  1:40PM   10:40AM 
 13  CORNELIUS ELE SCH #23141 2 I  2:00PM   11:00AM 
 Problem 2 Tech Transfer Division II Raley Hall  Duncan Hall 
   Member  Problem  Division  Long-term Time  Spontaneous Time
 1  NORTH DAVIE MID SCH #23120 2 II  9:00AM   11:20AM 
 2  WESTERN MID SCH #20071 2 II  9:20AM   12:40PM 
 3  JAY ROBINSON MID SCH TM GREEN #33410 2 II  9:40AM   1:00PM 
 4  CHARITY MID SCH #32376 2 II  10:20AM   1:20PM 
 5  R D EUZELLE SMITH MID SCH #32289 2 II  10:40AM   1:40PM 
 6  QUAIL HOLLOW MID SCH #1300 2 II  11:00AM   9:00AM 
 7  CANE CREEK MID SCH TM B #31432 2 II  11:20AM   9:20AM 
 8  CHAPEL HILL HOMESCHOOLERS TM B #16891 2 II  12:40PM   9:40AM 
 9  MINT HILL MID SCH #33742 2 II  1:00PM   10:20AM 
 10  WAYNESVILLE MID SCH #10378 2 II  1:20PM   10:40AM 
 11  FIRST FLIGHT MID SCH #10706 2 II  1:40PM   11:00AM 
 Problem 2 Tech Transfer Division III Raley Hall  Duncan Hall 
   Member  Problem  Division  Long-term Time  Spontaneous Time
 1  ENLOE H S #2014 2 III  10:00AM   1:00PM 
 2  DAVIE H S #34908 2 III  10:20AM   1:20PM 
 3  NORTH BUNCOMBE H S #12001 2 III  10:40AM   1:40PM 
 4  NORTHWEST GUILFORD H S #30349 2 III  11:20AM   2:00PM 
 5  CARDINAL GIBBONS H S #33901 2 III  11:40AM   10:00AM 
 6  SOUTH BRUNSWICK H S #34921 2 III  12:00PM   10:20AM 
 7  JOHN A HOLMES H S #5745 2 III  1:20PM   10:40AM 
 8  MYERS PARK H S GREEN #381 2 III  1:40PM   11:20AM 
 9  MYERS PARK H S BLUE #12307 2 III  2:00PM   11:40AM 
 Problem 3 Ancient Egypt Division I Holmes Convocation Center  Duncan Hall 
   Member  Problem  Division  Long-term Time  Spontaneous Time
 1  DURANT ROAD ELE SCH TM A #15128 3 I  9:20AM   11:20AM 
 2  ELKIN ELE SCH TM B #35278 3 I  9:40AM   11:40AM 
 3  THE O'NEAL SCH #9883 3 I  10:00AM   1:00PM 
 4  WEDDINGTON HILLS ELE SCH #34972 3 I  10:40AM   1:20PM 
 5  OLD PROVIDENCE ELE SCH #15064 3 I  11:00AM   1:40PM 
 6  FAIRVIEW ELE SCH #2779 3 I  11:20AM   9:20AM 
 7  CAROLINA FOREST ELE SCH #34865 3 I  11:40AM   9:40AM 
 8  NASHVILLE ELE SCH #23531 3 I  1:00PM   10:00AM 
 9  JUNALUSKA ELE SCH #9015 3 I  1:20PM   10:40AM 
 10  OAK RIDGE ELE SCH #30416 3 I  1:40PM   11:00AM 
 Problem 3 Ancient Egypt Division II Holmes Convocation Center  Duncan Hall 
   Member  Problem  Division  Long-term Time  Spontaneous Time
 1  ST LEO CATHOLIC SCH #29668 3 II  9:00AM   11:00AM 
 2  HARRIS ROAD MID SCH #32911 3 II  9:20AM   11:20AM 
 3  CANE CREEK MID SCH TM A #31433 3 II  9:40AM   11:40AM 
 4  CHARLOTTE LATIN SCH TM A #17473 3 II  10:20AM   1:00PM 
 5  SOUTH EDGECOMBE MID SCH #17625 3 II  10:40AM   1:20PM 
 6  EAST MCDOWELL JHS #35117 3 II  11:00AM   1:40PM 
 7  PAISLEY IB MID SCH #3271 3 II  11:20AM   2:00PM 
 8  HUNTERS CREEK MID SCH #28157 3 II  11:40AM   2:20PM 
 Problem 3 Ancient Egypt Division III Holmes Convocation Center  Duncan Hall 
   Member  Problem  Division  Long-term Time  Spontaneous Time
 1  MYERS PARK H S PLATINUM #8451 3 III  1:00PM   9:20AM 
 2  NORTHWEST GUILFORD H S #30349 3 III  1:20PM   9:40AM 
 3  SMOKY MOUNTAIN H S #31544 3 III  1:40PM   10:00AM 
 4  MOUNT PLEASANT H S #34158 3 III  2:00PM   10:20AM 
 Problem 4 Geometry Structure Division I Holmes Convocation Center  Dunjcan Hall 
   Member  Problem  Division  Long-term Time  Spontaneous Time
 1  FARMINGTON WOODS ELE SCH #28492 4 I  9:20AM   11:20AM 
 2  COOPER ELE SCH #34119 4 I  9:40AM   11:40AM 
 3  SHARON ELE SCH #387 4 I  10:00AM   1:00PM 
 4  AVERY'S CREEK ELE SCH #27666 4 I  10:40AM   1:20PM 
 5  CLEMMONS ELE SCH #351 4 I  11:00AM   1:40PM 
 6  FAIRVIEW ELE SCH #2779 4 I  11:20AM   9:20AM 
 7  BLOWING ROCK SCH #4192 4 I  11:40AM   9:40AM 
 8  ENDHAVEN ELE SCH TM B #34877 4 I  1:00PM   10:00AM 
 9  KITTY HAWK ELE SCH #2791 4 I  1:20PM   10:40AM 
 10  SOUTH EDGECOMBE MID SCH #17625 4 I  1:40PM   11:00AM 
 Problem 4 Geometry Structure Division II Holmes Convocation Center  Duncan Hall 
   Member  Problem  Division  Long-term Time  Spontaneous Time
 1  VALLEY SPRINGS MID SCH #346 4 II  9:00AM   11:00AM 
 2  BRAWLEY MID SCH #34876 4 II  9:20AM   11:20AM 
 3  NORTH ROWAN MID SCH #34245 4 II  9:40AM   11:40AM 
 4  EXPLORIS MID SCH #31096 4 II  10:20AM   12:00PM 
 5  TRINITY EPISCOPAL SCH #32085 4 II  10:40AM   1:20PM 
 6  SOUTH EDGECOMBE MID SCH #17625 4 II  11:00AM   1:40PM 
 7  HAWFIELDS MID SCH #33851 4 II  11:20AM   2:00PM 
 8  HERITAGE MID SCH #30350 4 II  11:40AM   2:20PM 
 9  R D EUZELLE SMITH MID SCH #32289 4 II  12:00PM   2:40PM 
 Problem 4 Geometry Structure Division III Holmes Convocation Center  Duncan Hall 
   Member  Problem  Division  Long-term Time  Spontaneous Time
 1  MYERS PARK H S GREEN #381 4 III  1:00PM   10:20AM 
 2  NORTHSIDE H S #33103 4 III  1:20PM   9:20AM 
 3  CHARLOTTE LATIN SCH TM A #17473 4 III  1:40PM   10:00AM 
 4  T C ROBERSON H S #3637 4 III  2:00PM   9:40AM 
 Problem 5 The Jungle Bloke Division I Greer Hall  Duncan Hall 
   Member  Problem  Division  Long-term Time  Spontaneous Time
 1  PARKWOOD ELE SCH #33109 5 I  9:00AM   11:20AM 
 2  DAVIS DRIVE ELE SCH #34123 5 I  9:20AM   11:40AM 
 3  W W ESTES ELE SCH #2432 5 I  9:40AM   1:00PM 
 4  SHARON ELE SCH #387 5 I  10:20AM   1:20PM 
 5  WALLACE ELE SCH #31277 5 I  10:40AM   1:40PM 
 6  NORTH RIDGE ELE SCH #15125 5 I  11:00AM   9:00AM 
 7  PARKVIEW A+ MAGNET ELE SCH #13004 5 I  11:20AM   9:20AM 
 8  SUMMIT CHARTER SCH #30351 5 I  11:40AM   9:40AM 
 9  MILLIS ROAD ELE SCH #33795 5 I  1:00PM   10:00AM 
 10  HUNTERS CREEK ELE SCH #31339 5 I  1:20PM   10:40AM 
 11  IDLEWILD ELE SCH #30348 5 I  1:40PM   11:00AM 
 Problem 5 The Jungle Bloke Division II Greer Hall  Duncan Hall 
   Member  Problem  Division  Long-term Time  Spontaneous Time
 1  LAWRENCE ACADEMY #30532 5 II  9:20AM   11:40AM 
 2  R D EUZELLE SMITH MID SCH #32289 5 II  9:40AM   1:00PM 
 3  MOUNT PLEASANT MID SCH #31469 5 II  10:00AM   1:20PM 
 4  DANIELS MID SCH #15135 5 II  10:40AM   1:40PM 
 5  CARNAGE MID SCH #4214 5 II  11:00AM   2:00PM 
 6  ANDREWS MID SCH #25543 5 II  11:20AM   9:20AM 
 7  ALEXANDER GRAHAM MID SCH #1981 5 II  11:40AM   9:40AM 
 8  NASH CENTRAL MID SCH #11510 5 II  1:00PM   10:00AM 
 9  NORTHWEST GUILFORD MID SCH #25964 5 II  1:20PM   10:40AM 
 10  CANE CREEK MID SCH TM A #31433 5 II  1:40PM   11:20AM 
 11  ELKIN ELE SCH TM A #28286 5 II  2:00PM   11:00AM 
 Problem 5 The Jungle Bloke Division III Greer Hall  Duncan Hall 
   Member  Problem  Division  Long-term Time  Spontaneous Time
 1  NORTHWEST GUILFORD H S #30349 5 III  9:20AM   11:20AM 
 2  MYERS PARK H S WHITE #12306 5 III  9:40AM   11:40AM 
 3  MYERS PARK H S BLUE #12307 5 III  10:00AM   12:00PM 
 4  SOUTH BRUNSWICK H S #34921 5 III  10:40AM   1:20PM 
 5  CAMELOT ACADEMY #35363 5 III  11:00AM   1:40PM 
 6  ENKA H S #31865 5 III  11:20AM   2:00PM 
 7  SOUTHEAST RALEIGH MAGNET H S #34250 5 III  11:40AM   2:20PM 
 8  A C REYNOLDS H S #3703 5 III  12:00PM   2:40PM